Wysokość wygranych w lotto.

Wysokość wygranych w lotto zależy, w przeciwieństwie do np. multi multi, od ilości grających oraz od ilości osób które prawidłowo skreślą liczby.

Jaka jest w lotto wysokość wygranych?

Jeśli nie ma żadnej kumulacji, gwarantowana główna wygrana („szóstka”) płatna jest 2 mln zł. W przypadku kilku trafionych głównych wygranych kwota dzielona jest po równo między zwycięzców. Podobnie dzielona jest kwota przeznaczona na wygrane stopnia II („piątka”) i III („czwórka”). W przypadku trafionej „trójki” na dzień dzisiejszy jest to gwarantowana wygrana 24 zł.

W praktyce za czwórkę wygrane mieszczą się najczęściej w przedziale 70 zł – 300 zł (oczywiście bywają i mniejsze i większe). Piątka najczęściej mieści się w przedziale 4-8 tys. zł.

Z ciekawostek – w 1994 r. najwięcej osób w jednym losowaniu trafiło szóstkę. Wyobrażam sobie ich radość, a później rozczarowanie gdy okazało się jakiej wysokości jest wygrana. Było to 70 mln PLZ – przy głównej wygranej wynoszącej 1 miliard. Gdyby podobna sytuacja wystąpiła aktualnie, to przy gwarantowanych 2 mln zł każda z osób trafiających „szóstkę” zgarnęłaby oszałamiające 25 tyś zł. Szczęśliwe (?) liczby w tym losowaniu to: 11, 16, 23, 30, 35 i 41.

Wysokość i ilość wygranych z poszczególnych losowań można sprawdzić tutaj.

 

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *