Krótka historia Totalizatora Sportowego

Krótka historia Totalizatora Sportowego

Od zarania dziejów ludzkość próbowała swojego szczęścia w różnego typu grach. Jedne były bardziej, inne mniej legalne. Jednak dreszcz oczekiwania na wyniki oraz marzenia o ewentualnej wielkiej wygranej rozpalały skutecznie wyobraźnię kolejnych pokoleń.

Z tego też powodu powstawały kolejne firmy i instytucje oferujące różnego typu gry, w których można spełnić swoje marzenia o wielkim bogactwie. Do najpopularniejszych i najdłużej funkcjonujących w naszym kraju przedsiębiorstw tego typu należy Totalizator Sportowy.

Krótka historia Totalizatora Sportowego

Firma została powołana do życia w połowie lat 50. XX wieku. Od samego początku specjalizowała się w grach losowych oraz loteriach pieniężnych, w których, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem o grach i zakładach wzajemnych, Totalizator jest monopolistą.
W roku 1955 firma została założona jako przedsiębiorstwo państwowe, którego jedynym udziałowcem jest Skarb Państwa.

Toto Lotek, Duży lotek, Lotto – rozwój loterii pieniężnej

Lotek to loteria polegająca na poprawnym wytypowaniu 6 z 49 liczb – można zaznaczać je samodzielnie lub skorzystać z metody „chybił trafił”. Na przestrzeni lat zmianie ulegały terminy losowań oraz nazwa zabawy, jednak niezmiennie pozostaje najpopularniejszą wśród Polaków loterią.

Przeœlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *