Krótka historia Totalizatora Sportowego

Krótka historia Totalizatora Sportowego

Od zarania dziejów ludzkość próbowała swojego szczęścia w różnego typu grach. Jedne były bardziej, inne mniej legalne. Jednak dreszcz oczekiwania na wyniki oraz marzenia o ewentualnej wielkiej wygranej rozpalały skutecznie wyobraźnię kolejnych pokoleń.

Z tego też powodu powstawały kolejne firmy i instytucje oferujące różnego typu gry, w których można spełnić swoje marzenia o wielkim bogactwie. Do najpopularniejszych i najdłużej funkcjonujących w naszym kraju przedsiębiorstw tego typu należy Totalizator Sportowy.

Krótka historia Totalizatora Sportowego

Firma została powołana do życia w połowie lat 50. XX wieku. Od samego początku specjalizowała się w grach losowych oraz loteriach pieniężnych, w których, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem o grach i zakładach wzajemnych, Totalizator jest monopolistą.
W roku 1955 firma została założona jako przedsiębiorstwo państwowe, którego jedynym udziałowcem jest Skarb Państwa.

Toto Lotek, Duży lotek, Lotto – rozwój loterii pieniężnej

Lotek to loteria polegająca na poprawnym wytypowaniu 6 z 49 liczb – można zaznaczać je samodzielnie lub skorzystać z metody „chybił trafił”. Na przestrzeni lat zmianie ulegały terminy losowań oraz nazwa zabawy, jednak niezmiennie pozostaje najpopularniejszą wśród Polaków loterią.

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *